Agencja Kreatywna Bla-Art
Rzetelna Firma

Wirtualne wycieczki, Spacery wirtualne, Panoramy sferyczne

 
 Co to jest Wirtualna wycieczka?     Ile to kosztuje?    Co otrzymuje Klient?     Wymagania strony      Ile trwa sesja?

 

Co to jest Wirtualna wycieczka/spacer?   do góry ^
 

Wirtualna wycieczka 360x180o to zestaw fotopanoram sferycznych 360x180o połączonych w jedną całość, w jednym oknie, przedstawiających jeden obiekt lub wnętrze z różnych miejsc. Dla przykładu osoba oglądająca panoramę dyskoteki może obejrzeć wnętrze klubu stojąc przy barze po czym jednym kliknięciem myszki może przejść do panoramy przedstawiającej parkiet, następnie może wyjść na zewnątrz obiektu i obejrzeć go z parkingu przed lokalem. Wirtualna wycieczka wyposażona jest w listę lub miniaturki graficzne miejsc gdzie znajdują się następne panoramy.

Zdjęcia przygotowywane są w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wirtualna wycieczka może być oglądana w trybie pełnego ekranu (tzw fullscreen) z niesamowitą szczegółowością detali. Panoramę można przybliżać lub oddalać aby lepiej przyjrzeć się elementom znajdującym się na zdjęciach.

Najbardziej popularne wśród firm są wirtualne wycieczki prezentujące wnętrza obiektów lub pomieszczeń np. sali weselnej, restauracji, klubu czy dyskoteki. Możliwości są praktycznie nieograniczone - za pomocą wirtualnej wycieczki można zaprezentować każde wnętrze lub okolicę na zewnątrz. Zdjęcia można wykonywać w dzień lub w nocy oraz w pomieszczeniach ze skąpym oświetleniem np. kluby, dyskoteki, restauracje...

Gotowa wycieczka nie jest animacją komputerową ani renderingiem komputerowym. Składa się ona wyłącznie z fotografii wysokiej jakości wykonanych profesjonalnym sprzętem fotograficznym (lustrzanka Nikon) z zachowaniem elementarnych zasad fotografii. Dzięki temu mają Państwo pewność, że wirtualna wycieczka będzie idealnie pasowała i prezentowała się na Państwa stronie internetowej.
 

 Każda wycieczka wirtualna może być wyposażona w listę miniatur panoram w formie zdjęć w celu łatwiejszej nawigacji.

 Każda wycieczka może posiadać kompas np. w górnym prawym rogu ekranu ukazujący obecny kierunek oglądania

 Każda wycieczka może posiadać mapkę obiektu z naniesionymi punktami, w których znajdują się odpowiednie panoramy

 Każda wycieczka globalnie lub każda panorama w wycieczce może posiadać indywidualny podkład dźwiękowy w formie muzyki lub dźwięków danego otoczenia

 Każda wycieczka może być wyposażona w mapę Google Maps z naniesionymi punktami, w których znajdują się odpowiednie panoramy
 

Oferta przygotowana jest z myślą o firmach lub osobach, które chciałyby na swojej stronie internetowej zaprezentować potencjalnym klientom wnętrze lub okolicę swojej firmy lub innego obiektu na ekranie komputera bez wychodzenia z domu.
 

Ile kosztuje jedna wycieczka?   do góry ^
 

Koszt gotowej wycieczki/spaceru wirtualnego uzależniony jest od ilości panoram składających się na taką wycieczkę.

Koszt dojazdu do Klienta wynosi 1,00 zł netto + VAT / km (powyżej 30km od naszej siedziby w Płocku). Dla Klientów z Płocka i okolic dojazd GRATIS!

Jesteśmy gotowi do współpracy. Jeżeli zamówią Państwo u nas kilka usług jednocześnie (np. stronę internetową + wirtualną wycieczkę) chętnie dopasujemy koszty tych usług do Państwa możliwości finansowych.
 

Co otrzymuje Klient?   do góry ^
 

Po wykonaniu zlecenia Klient otrzymuje gotową wycieczkę na płycie DVD lub pamięci pendrive. Wycieczka składa się kilku plików wykonawczych oraz wielu plików graficznych JPG. Wszystko umieszczone jest w jednym folderze na dysku.

Gotowa wycieczka może zajmować od 20 do nawet 100MB na dysku. Ale proszę się nie przejmować rozmiarem. Podczas wyświetlania wycieczki, skrypt na bieżąco wczytuje fotografie i nie zmusza użytkownika do czekania, aż cała wycieczka zostanie wczytana.

Czas wykonania wycieczki zależy od ilości panoram do wykonania składających się na daną wycieczkę. Wykonanie serii zdjęć do jednej panoramy trwa ok 15 min. Po wykonaniu kompletu panoram Klient może otrzymać gotową wycieczkę jeszcze następnego dnia roboczego.
 

Wymagania strony internetowej   do góry ^
 

Wirtualna wycieczka może być przygotowana w formacie Flash lub QuickTime. Wybór należy od Państwa. Format Flash jest najbardziej popularnym formatem i nie wymaga od użytkownika instalowania dodatkowych wtyczek w przeglądarce. Obecnie praktycznie każda przeglądarka automatycznie posiada zainstalowany dodatek Flash Player co umożliwia bezpieczne i bezproblemowe wyświetlenie prezentacji.

Wycieczkę można zamieścić praktycznie na dowolnej stronie internetowe wykonanej w dowolnej technologii i na dowolnym systemie CMS. Aby umieścić wycieczkę na stronie wystarczy skopiować katalog z wycieczką na serwer i na stronie umieścić odnośnik do tego folderu.
 

Ile trwa sesja zdjęciowa?   do góry ^
 

Samo wykonanie zdjęć do wycieczki nie trwa długo. Jedna panorama to ok 10-15 min fotografowania wliczając czas ustawienia sprzętu i parametrów ekspozycji. Oczywiście zanim wykonamy fotografie ustalamy jak powinno być przygotowane pomieszczenie i co dokładnie będziemy fotografować...

 

Stocznia Rzeczna w Płocku - Centromost

Stocznia Rzeczna w Płocku - Centromost

Centrum Zabaw - Happy Park

Centrum Zabaw - Happy Park

Sieć salonów sprzedaży - TYTAN Gostynin

Sieć salonów sprzedaży - TYTAN Gostynin

Zajazd w Górach k. Płocka

Zajazd w Górach k. Płocka

Hotel Tumski w Płocku

Hotel Tumski w Płocku

Sala Bankietowa Złota Podkowa

Sala Bankietowa Złota Podkowa

Restauracja Klub Prawnika

Restauracja Klub Prawnika

Inwestycja Belgravia Residence

Inwestycja Belgravia Residence

Inwestycja Violino - Eko-Park

Inwestycja Violino - Eko-Park

 

Skuteczne kampanie reklamowe, płać tylko za efekt reklamy, płock
© Agencja Kreatywna Bla-Art  |  Prawa zastrzeżone  |  Płock 2010
ul. Dobrzyńska 35, 09-400 Płock, NIP: 774-267-67-07, REGON: 142202498
Kontakt z nami
Kontakt z nami